מוסיקת רקע

מחפשים מוסיקת רקע לאירוע שלכם? לאחר קריאת דף זה יהיה נושא זה הרבה יותר ברור. ואם יש נושא שלא כיסיתי אתם מוזמנים ליצור קשר ולבקש הסבר - זו לא סיסמה! אני באמת חוזר לאנשים!

מוסיקת רקע בחינם

זו האופציה הזולה ביותר:) אבל היא מצריכה קצת השקעה של זמן ומעט כישורים טכנולוגיים. אפשר להתחיל עם טלפון סלולרי חכם המחובר בחיבור טוב לאינטרנט, ופלייליסט שבונים ביוטיוב. סביר להניח שלא תרצו לשמוע פרסומות של יוטיוב באירוע שלכם, אבל נוח להתחיל עם פלייליסט שכזה כי קל ומהיר להכין אותו, וגם נוח להשתמש בהצעות שיוטיוב נותן כשירים נוספים. השלב הבא בהכנת מוסיקת הרקע היא המרת סרטונים לקבצי mp3 והורדתם למחשב. לשם כך אפשר להשתמש באפליקציות שמיועדות למטרה זו. חפשו בגוגל "convert youtube to mp3" ותמצאו אפליקציות למחשב או לנייד. ברגע שיש לכם אוסף מכובד של קבצי mp3  השתמשו בנגן מוסיקה פשוט שמותקן לכם במחשב או בנייד כברירת מחדל. וזהו. מוסיקת הרקע שלכם מוכנה. נשאר לחבר את המחשב או הנייד למערכת הגברה והנה יש לכם מוסיקת רקע בחינם. 
המגרעות בשיטה זו הן שיש צורך בהשקעה של זמן להכנת מוסיקת הרקע, וכן בכישורים טכנולוגיים.  כמו כן הסאונד לא יהיה אידאלי היות ואיכות הצליל במוסיקה היורדת מהאינטרנט (mp3 הוא פורמט דחוס) אינה ברת השוואה לאיכות הצליל שיכול להביא דיג'יי או מוסיקה חיה לאירוע שלך. ניתן להוריד מהאינטרנט גם פורמטים יותר איכותיים אך שוב יש צורך בעוד ידע טכנולוגי, זמן ואף השקעה של כסף. מגרעה נוספת היא שמטלת  השמעת המוסיקה בפועל באירוע חלה עליכם. הסבירות לתקלה טכנית יחסית גבוהה לעומת אופציות אחרות.

 

מוסיקת רקע בעזרת דיג'י

זה מה שכמעט כולם עושים. יש יתרונות רבים. קודם כל יש מי שמטפל לכם בנושא בחירת הנעימות, ההגברה, והשמעת המוסיקה בפועל באירוע. זה גם נוח שאותו דיג'יי שמעביר את כל האירוע (שכולל אולי גם הרקדות) יהיה אחראי גם על מוסיקת הרקע. המחיר יכול גם הוא להיות נוח, אבל - וזה אבל גדול - זה כבר שאלה של הדיג'יי הנבחר. המחירים נעים מאלפי שקלים בודדים עד עשרות אלפי שקלים - תלוי בדיג'יי. מבחינה אומנותית, לדיג'י נסיון רב בבחירת מוסיקת רקע לאירועים. הוא יקלע לטעם של רוב האורחים וישלב קטעי מוסיקה בצורה מקצועית.

החיסרון במוסיקת רקע כזו היא שהיא לא מיוחדת מספיק. היות ופתרון הדיג'יי מאוד נפוץ אז לא יהיה משהו מיוחד באירוע שלך בהקשר זה של מוסיקת רקע. לעיתים קרובות, רוצים אירוע מיוחד באמת כדי לחגוג מאורע באמת. אז סורי - דיג'י לא מספיק וכדאי מאוד להוסיף אחת או יותר מהאופציות הבאות.

 

מוסיקת רקע חיה

זה דבר שמשדרג את האירוע. חד משמעית. אם הינך מעוניין/ת באירוע שהוא מעבר לאירוע צנוע, אז מאוד מאוד מומלץ להוסיף הרכב מוסיקלי של נגנים ו/או זמרים. כאן יש אופציות בהתאם למה שאפשר להשקיע.

 

מוסיקת רקע חיה בחינם

כן, גם זה אפשרי אם קצת חושבים בכיוון. האם יש לך במשפחה נגנים? או אולי חברות/חברים שמנגנים? גם מוסיקת רקע שמנוגנת ע"י חובבים יכולה להיות אטרקציה, ברגע שהנגנים מהמשפחה. כל אטרקציה כזו הופכת את האירוע מעוד ארוע משעמם לאירוע מיוחד שייזכר לטוב למשך שנים רבות. אז בידקו אצלכם במשפחה אם יש חברות וחברים שיכולים לנגן ולשיר באירוע שלכם כמוסיקת רקע או כהופעה.

 

מוסיקת רקע חיה בביצוע נגנים מקצועיים

זו האופציה הכי טובה. ככל שישובצו יותר הרכבים חיים באירוע שלך כך האירוע יהיה יותר מדהים. כמובן שיש כאן אילוצים תקציביים כי מוסיקת רקע המנוגנת בידי הרכב חי יכולה להיות יקרה - תלוי בהרכב אותו תבחר/י. ניתן גם להזמין זמר אורח מפורסם, אך יש לזכור שבמקרה זה זו כבר אינה מוסיקת רקע אלא יותר הופעה הנמצאת בחזית ומושכת תשומת לב. זאת להבדיל ממוסיקת רקע שאמורה להיות פחות דומיננטית ויותר להנעים את הזמן. בגדול האופציות להרכבים מוסיקליים הם כדלקמן (ניתן לבחור אופציה אחת או יותר):
- הרכב מוסיקלי בכניסה לאירוע המנגן מוסיקת רקע. זה המפגש הראשון של האורחים עם האירוע שלכם ואין קבלת פנים יוצר משמחת מזו!
- נגנים המנגנים מוסיקת רקע בקבלת הפנים. קבלת הפנים יכולה להיות באולם פנימי או במתחם הכולל אוכל. חשוב שמוסיקת הרקע במקום זה לא תהיו דומיננטית כי המוזמנים רואים זה את זה בפעם הראשונה ורוצים לשוחח. הרכב מקצועי ידע להתאים את עצמו לסיטואציה בצורה הטובה ביותר.
- אם הארוע כולל ארוחה, אז מוסיקת הרקע יכולה להיות מבוצעת ע"י הרכב הכולל נגנים וזמרים. בשלב זה מוסיקת הרקע יכולה להיות יותר דומיננטית ואף ללבוש צורה של הופעה.

 

עלות מוסיקת רקע חיה

תשובה מהירה וכללית: המחיר יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים לכמה עשרות אלפי שקלים. המליר תלוי ברמת הפירסום של ההרכב, בגודלו, בכמות הציוד שלו הרמת היומס שלו, בתקופה בשנה ובצורה שההרכב ממתג את עצמו. בגלל שטווח המחירים כזה עצום צריך קודם לקבוע מסגרת תקציבית. אם הרעיון הוא להוציא כמה אלפי שקלים אז אפשר לבחור הרכב של 3-5 נגנים לקבלת הפנים בעלות של 2000-6000 ש"ח. זיכרו שככל שההרכב יותר גדול החוויה המוסיקלית גדולה יותר ומוסיקת הרקע יותר דומיננטית.

 

מוסיקת רקע נעימה ומרגיעה

אל תשברו את הראש. תנו לדיג'יי או להרכב המוסיקלי  שבחרתם לבחור את הנעימות והקטעים המוסיקליים שירכיבו את מוסיקת הרקע. תגידו להם מה הכיוון - מוסיקת רקע נעימה ומרגיעה - והם כבר ידעו מה לעשות. מובן שאם יש לכם חיבה מיוחדת למוסיקת רקע מסויימת כדאי לציין זאת בפני הדיג'יי או ההרכב. זו יכולה להיות חיבה למוסיקה קלאסית , או למוסיקת פופ, או למוסיקה ממחזות זמר, או לבוסה נובה דרום אמריקאית, למוסיקה ישראלית, או לזמר או זמרת מסויימים. קיים גם ז'אנר של נעימות אינסטרומנטליות (כלומר ללא שירה) שעובד יפה כמוסיקת רקע שקטה ומרגיעה ולכן מומלץ מאוד.

 

מוסיקת רקע קצבית

גם מוסיקה קצבית יכולה להתאים כמוסיקת רקע. סגנונות כמו פופ, ג'אז, סמבה, ומוסיקה ישראלית יכולים להתאים. רצוי שהמוסיקה תהיה שונה ממוסיקה לריקודים כדי שתתאים לתפקיד מוסיקת רקע. ניתן גם לגוון ב סגנון מוסיקת הרקע ולהשמיע גם מוסיקת רקע שקטה ונעימה וגם מוסיקת רקע קצבי. הגיוון הסיגנוני הופך את מוסיקת הרקע לקליטה ואהובה יותר מאשר אם הייתם בוחרים סגנון אחד. התייעצו עם הדיג'יי שבחרתם או עם מנהל ההרכב המוסיקלי והם כבר ידעו להתאים את הרפרטואר המושמע או המנוגן להעדפותיכם.

 

רוצה את StyleBrass כמוסיקת רקע בארוע שלך?

קודם כל, כל הכבוד שקראת עד תחתית העמוד!  :) גם אם קראת רק את הכותרות זה ממש בסדר - כי אני הולך לסכם הכל כאן בכמה משפטים. אם אתם רוצים ארוע מיוחד, כדאי לבחור ב StyleBrass כהרכב מוסיקלי שינגן מוסיקת רקע באירוע שלכם. זאת בנוסף לדיג'יי. הרכב מוסיקלי בכלל ו- StyleBrass בפרט יהפוך את האירוע שלכם לאירוע מיוחד, אירוע כייפי וחוויתי. אתם מוזמנים להיכנס לדף הווידאו כדי לראות ולשמוע את ההרכב. צורו קשר עוד היום להבטיח שהתאריך שלכם ישוריין!

 

שלכם,

יעקב שיינדורף
מנהל מוסיקלי StyleBrass